raketa_svisle

Evropská dobrovolná služba

Až rok v zahraničí zdarma!

eds_ocojde

O co jde?

Evropská dobrovolná služba (EDS) Ti umožní vykonávat dobrovolnickou službu v neziskové organizaci v EU nebo v jedné z partnerských zemí na 2 – 12 měsíců.

Příležitost pro mladé lidi ve věku 17 – 30 let, kteří chtějí poznat život v některé z evropských zemí, získat zkušenosti, nové přátele, nebo se naučit cizí jazyk.

Můžeš se podílet na každodenní práci organizací věnujících se dětem, mládeži, sportu, informačním a komunikačním technologiím, mediální gramotnosti, kultuře, tvořivosti, rozvojové spolupráci, sociální péči, ekologii apod.

Jak se zapojit?

Kontaktuješ naši organizaci Prostor plus o.p.s. a my Ti pomůžeme najít vhodnou hostitelskou organizaci. Společně vytvoříme projekt a podáme žádost o grant.

Co tě čeká?

Prostor plus o.p.s. je vysílající organizace, připraví Tě před odjezdem, pomůže Ti zajistit pojištění a všechny náležitosti, absolvuješ předodjezdové školení. V hostitelské organizaci Tě bude čekat mentor, Tvá místní opora a spojka, popříjezdové, střednědobé a hodnotící školení, nové zážitky, zkušenosti a schopnosti. Jazykový kurz, ubytování, strava, cestovní náklady, víza a pojištění je hrazeno z fondu EU + dostaneš 90 EUR jako měsíční kapesné. Po návratu domů obdržíš Youth Pass, což je certifikát vypovídající o klíčových kompetencích nabytých během EDS.

Přijde ti to super?
Tak neváhej a kontaktuj nás!

Jsme součástí:

eurodesk_logo

erasmuslogo

Dokumenty ke stažení / documents to download:

Infopack ENG
Leaflet ENG
Leták CZ

erasmuslogo