Již po páté proběhne v Kolíně netradiční rodinný festival V LESE FEST. Poslední pátek v červnu patří hravému setkání v Borkách. Srdečně Vás zveme na Medvědí louku, kde chystáme tematická divadelní představení pro děti, muziku k poslechu i do skoku pro celou rodinu, netypické kreativní pohybové i tvůrčí aktivity a dílny. Našim cílem je zpestřit nabídku kulturních akcí pro rodiny s dětmi ve městě a podpořit místní komunitní život. Jako každý rok se i nyní snažíme co nejvíce využít UPCYCLING (přeměna starého a nepotřebného na nové a krásné) – tento princip se prolíná celým festivalem, zejména ve tvořivých dílničkách a dekoracích. Propagujeme udržitelný životní styl, podporujeme vztah k místu a věříme, že příroda nás svou inspirací nikdy neomrzí.

Letošní motto festivalu je “LESEM SVĚTEM“ – propojování kultur,  sousedských vztahů, společného prostoru v komunitě, regionu i ve světě.

Na Medvědí louce tak můžete poslechnout pohádku v několika světových jazycích, ochutnáte dobrůtky z různých koutů světa, uvidíte hudebně i pohybově nadané mladé talenty a nebo pracovat s mapami v kreativních dílničkách. A to nebude vše! Program se nám stále ještě plní.
Do prodejních stánků oslovujeme ověřené místní tvůrce, umělce a prodejce kvalitních lokálních jídelní specialit. Zapojujeme dobrovolníky z regionu a festivalový areál staví zaměstnanci Prostoru Plus s dalšími nadšenci a kamarády.

Festival je nízkoprahový a vstupné bude opět ZDARMA.

Věříme, že se nám i letos povede uspořádat nezapomenutelný festival, který si zachová svou vizi, atmosféru a potěší své návštěvníky „i kdyby trakaře padaly“.

Pořadatelem festivalu je nezisková organizace Prostor plus o.p.s., která letos slaví 20. výročí od svého vzniku.

Budeme se těšit na netradiční kulturní setkání v lese.

Aneb 30. června s dětmi z lavic rovnou na pařez!