Spolupráce s talentovaným výtvarníkem Jakubem Ruskem nadále pokračuje a tak se klub může pyšnit dalšími zajímavými pohledy na stěnách. Svou první práci se spreji si mohl výtvarník vyzkoušet právě v klubu a to v roce 2015 na unikátní zdi „Cesty klubem“.

Nyní společně pokračujeme a to rovnou zpracováním dvou stěn. Stěna emocí, stoupající po schodech vzhůru je plná energie a rozvíjí vnitřní dialog nad otázkami pozitiv a negativ v emocionální rovině, což výrazně odráží stavy dospívajících, pro které je klub určen a kteří se také s Jakubem na tvorbě stěny podíleli. Na druhé straně fantazie, snovost, hravost, ale zároveň píle, odvaha, trpělivost jsou atributy rozsáhlé stěny v hlavní klubové místnosti. Jedná se zpracování hor, které bude využité při práci s dlouhodobými klienty a jejich motivací ke změně.

Nízkoprahový klub tak dostává nový design a nabízí možnosti rozvoje nejenom klientům, ale také dalším lidem, kteří chtějí s klubem spolupracovat. Prostory jsou otevřené také jedenkrát měsíčně veřejnosti k pravidelnému promítání dokumentárních filmů a diskusí o lidských právech. Na závěr velké díky Jakubovi za jeho trpělivost, podporu klientů při práci se spreji a jeho výbornou práci.

Jakub Rusek
Žije a pracuje v Kolíně. Věnuje se jak digitální tak i klasické malbě a kresbě. Vystudoval Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Fakultu umění a designu, obor – Ateliér, Vizuální design. Zaměřuje se na ilustraci obalů CD, komiksů i knih. Zpívá v kapelách Plague Porter (avantgarde black metal) a Kazisvět (grindcore).