Fond pro Kutnohorsko zřízený Nadačním fondem Eduzměna daroval nadační příspěvek 45 000 Kč na nákup 6 ks notebooků do rodin ze sociálně odlišného prostředí.

notebooky

„Úkol si doma vytiskněte a zítra mi přineste vyplněný, cvičení 3 prosím i vybarvit. Chybějícím žákům to napíšu do bakaláře a pošlou mi to emailem.“ řekla paní učitelka.

Tipnete si, kolik pokynů ze zadání je neproveditelných, když doma nemáte počítač s internetem a nevíte, co to je bakalář? Správně. Všechny. Proto děkujeme Eduzměna Kutnohorsko a Nadačnímu fondu Eduzměna, že jsme mohli zajistit nákup 6 notebooků, které poputují rodinám s dětmi ze sociálně odlišného prostředí. Poslouží nejen na úkoly do školy, ale i celkově k dalším vzdělávacím aktivitám a zvyšování počítačové gramotnosti, ať už půjde o zjišťování úředních nebo ordinačních hodin. Zprostředkování zajistili kolegové ze Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Klubus Eva Tesařová a Miloš Březina, kteří se dlouhodobě pohybují na kutnohorských ubytovnách Lorec a Okál a mají perfektně zmapovanou situaci v rodinách.