Do Prostoru plus nastoupila v září jako ředitelka vzdělávacích programů Ing. Michaela Burdová Brožová. Má na starosti dětské skupiny lesní školky, příměstské tábory a nový projekt Prostor pro inkluzi, který je zaměřený na podporu znevýhodněných dětí ve školkách a školách.

Michaela Brožová

„Nejprve jsem nastoupila do společnosti Člověk v tísni jako finanční manažerka na Srí Lance, kde jsem byla necelé dva roky, poté jsem pracovala jako vedoucí mise v Etiopii,“ říká Michaela, když hovoří o svých pracovních zkušenostech.

V Etiopii se svým týmem realizovala rozvojové projekty zaměřené na vzdělávání, zemědělství a vodohospodářství. Jednalo se o stavby škol, vzdělávání učitelů, podporu soběstačnosti v zemědělské výrobě, zajištění zdrojů pitné vody a o osvětu v hygieně a nakládání s vodou. V humanitárních projektech se věnovala především minimalizaci dopadů epidemie cholery na jihu země a sucha v somálských oblastech.

„Míša si se vším umí poradit. Doufám, že ji práce v Prostoru bude bavit a naplňovat, už teď se do všeho vrhla na 120 %,“ říká ředitelka Prostoru plus Michala Michlová.