Děti z poděbradské Školky na hrázi secvičily pohádku a natočené představení poslaly do Domova pro seniory Luxor v Poděbradech. Nebyla to jen tak obyčejná pohádka – společně se rozhodly, že by chtěly nacvičit pohádku o zvířátkách v lese s dobrým koncem, kterou i samy vymyslí.

„Každý si sám vybral zvířátko, které žije v lese – nakonec v našem lese žil i drak a slon, ale povedlo se je taky začlenit do děje,“ říká Marcela Hyková, vedoucí Dětské skupiny Školka na hrázi. Děti vše vymyslely samy, moc je to bavilo a každý den se těšily na pokračování. „Byl to balzám duši,“ dodává Marcela. Nakonec vznikla pohádka Jak zvířátka v sobě dobro našla.

Realizaci představení podpořil projekt Babičko, dědečku pojďte s námi do pohádky od Nadačního fondu TESCO. Původně by děti navštívily seniory v Domově a představení by proběhlo „živě“. Situace se ale kvůli pandemii covid-19 zkomplikovala.

A tak děti celé představení nahrály a spolu s koláčky a dobrou kávou poslaly do Domova Luxor v Poděbradech. Doufáme, že aspoň takto rozsvítilo video zimní dny a těšíme se na příště naživo.

Dětskou skupinu Školka na hrázi provozuje Prostor plus, o.p.s. z Kolína.