V pátek 24. června se Medvědí louka u lesoparku Borky již od ranních hodin proměňovala v místo dění již tradičního festivalu (nejen) pro rodiny s dětmi – V lese fest. Čtvrtý ročník akce se specifickým nábojem a přívětivou atmosférou otevřela své brány návštěvníkům v 15:00.

I přes nepříznivou předpověď počasí zavítalo na festival téměř tisíc dětf a dospělých, kteří si
nenechali ujít pestrý program a netradiční dílničky pro malé i velké. Zde bylo možné pracovat se
dřevem v různých podobách a ukázat, že i s něčím tak elementárním může být spoustu zábavy a
fantazírování. Co by to bylo přeci za V lese fest bez práce se dřevem! Možné bylo také si vyrobit
kartonové svatojánské broučky a další fantastická (s)tvoření, vyzkoušet si práci s kladívkem,
lepidlem a bavlnkami a mnoho dalšího.

Medvědí louka kromě tvoření, ožila pohybovými aktivitami v různých podobách – žonglovalo se, balancovalo na slack-lině, přelézalo na překážkové dráze, vozilo na kolotoči řezbáře Matěje. Svůj outfit jste si mohli nějak zkrášlit ve Vlesefestovém kadeřnictví a projít se po stezkách z různých povrchů. Doprovodný program se neodehrával jen na hlavním podiu. Například pod dubem, již za lehkého deštfku proběhlo čtení pohádky, úžasná mladá hudebnice Arýna zahrála na banduru a nechyběly ani logohrátky či hudebně pohybový workshop.

Medvědí louku obývalo také nemalé množství stánkařů se svými výrobky a prodejci vynikajícího občerstvení od pizzy, hamburgery přes zmrzlinu, kávu, limonády a pivo z minipivovaru.

Na pódiu vystoupila kapela mladých talentů Terne Čave Kolín, divadlo 100 opic a Kronos Combo, které i přes silný déšť a výpadek elektřiny hrálo dál akusticky. Taneční soubor Čercheničky a Flying Boys ještě stihli svá vystoupení bez silného deště. Bohužel už nebylo možné realizovat vystoupení kapely Circus Brothers, ale věříme, že své balkán-disco-folk rozbalí na dalším ročníku (ano, bude další!).

A co by to bylo za festival bez pořádné improvizace. Kapela Voj&3ska zahrála v suchu v baru Pod hodinami.

Děkujeme všem návštěvníkům, ale i stánkařům a všem prodejcům, kteří společně s účinkujícími, lidmi z Prostoru plus a kamarády vytvořili v areálu pozitivní, přátelskou a vibrující náladu i s deštěm v zádech.

Tým V lese festu a parťáci festivalu