Veřejná promítání dokumentárních filmů ze sekce Promítej i ty!, třetí čtvrtek v měsíci zpravidla jednou za měsíc, navečer, zdarma a v prostředí nízkoprahového klubu Kolárka, to vše se rozbíhá za pomoci dvou pracovníků Prostoru plus o.p.s.. Přijďte si užít zajímavého večera, shlédnout snímek a diskutovat o něm.

Prvním snímkem je Hiphop-erace v režii Bryna Evanse. Film o seniorech a seniorkách, které se i přes svůj věkový průměr blížící se devadesátce a vlastním zdravotním komplikacím rozhodli zúčastnit hiphopové taneční soutěže. Film sleduje fascinující cestu novozélandských nadšenců, kteří to se svým vystoupením chtějí dotáhnout až do Las Vegas a jimž životní elán a nadhled rozhodně nechybí. Díky pozitivnímu přístupu se jim daří překonávat i zdánlivě neřešitelné překážky a dokazovat, že věk je jen číslo a s humorem jde všechno lépe.

Jak ve filmu sami uslyšíte „teď děláme něco, co vlastně patří teenagerům než naší generaci“. Přijďte se zamyslet nad tím, co děláme, jak to děláme, co bychom chtěli dělat a zároveň se zdráháme, protože „to se nehodí k našemu věku“.

Datum promítání: 26.1.2017 19:30, NZDM kolárka, Na Pustině 1068, 280 02 Kolín

trailer:


o filmu

Více na facebooku Prostor plus o.p.s..