umeni_zit_spolu_webHoní se i Vám hlavou pojmy integrace, inkluze, migrace? Nejsou to jistě současně okrajová témata a proto se neziskovka Prostor plus o.p.s. ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce rozhodla uspořádat dne 23. 6. 2016 v kolínském CEROP (podnikatelském inkubátoru) projektový den zaměřený na toto téma pod názvem Umění žít spolu. Sejdou se zde studenti, pracovníci úřadu a neziskových organizací i sociální firmy. Bude také příležitost se potkat a diskutovat se Syřanem a Organizací na pomoc uprchlíkům. Kroky k sebepoznání nabídnou workshopy.

Projektový den odstartuje už v dopoledních hodinách, kdy jej  zahájí starosta Kolína Vít Rakušan společně se studenty kolínských středních škol. Studenti se následně zúčastní strukturovaného dialogu na téma inkluze a integrace menšin a cizinců se zástupci městského úřadu Kolín, odborníky na slovo vzatými z Centra pro integraci cizinců, sociální firmy Social Trade a odborníky sociálních služeb z organizace Prostor plus o.p.s. V druhé půlce odpoledního programu studentům představí zástupci z Domu zahraniční spolupráce  program Erasmus+ a s ním související možnosti vycestování do zahraničí za účelem vzdělávání, práce nebo dobrovolné služby.

Odpolední program je určený široké veřejnosti. Od jedné hodiny proběhne beseda s klientem Organizace na pomoc uprchlíkům. Klient pocházející ze Sýrie má v České republice doplňkovou ochranu. Žije tu se svou matkou, manželkou a třemi syny. Besedu bude moderovat zástupce Organizace na pomoc uprchlíkům. Po besedě budou následovat workshopy, které zajistí nízkoprahová zařízení pro děti a mládež organizace Prostor plus o.p.s.. „Myslím, že na projektovém dnu bude pro širokou veřejnost jedinečná příležitost získat osobní zkušenost ze setkání s uprchlíkem a jeho příběhem,“ zve všechny na odpolední program organizátorka akce Lenka Fantová, specialistka organizace Prostor plus na Evropskou dobrovolnou službu.

Datum konání: 23. 6. 2016

Místo: Kolín CEROP

Kontakt: Bc. Lenka Fantová DiS. , tel: +420 722 920 123