Únor je vždy ve znamení abstinence alkoholu takzvaného „suchého února“. Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi sídlící na Zengrovce pojaly únor po svém a napadlo je vyhlásit akci „Dobroúnor“. „Rozhodli jsme se využít 28 dní a udělat z nich dny nečekané radosti,“ říká vedoucí služby Tereza. „Za celý „Dobroúnor“ jsme poskytli pomoc 24 rodinám, dohromady tedy 22 dospělým a 48 dětem. Rozdali jsme balíčky, kde bylo v celkovém počtu 77 balení plen, 36 balení sunarů a dětská hygiena,“ dodává. Podmínkou pro získání daru byla dlouhodobá spolupráce mezi klienty a sociálně aktivizační službou.

Vzhledem k vládním opatřením nebylo nejdříve možné dětem koupit oblečení, poté se otevřely alespoň obchody s dětským oblečením, ale dospělí či starší děti stále neměli kde si oděv koupit – na nákupy v internetových obchodech v rodinách chyběly finance. Proto náš „Dobroúnor“ využily všechny věkové kategorie našich klientů. „Sešly se nám tu dary ve formě balení plen, sunarů a oblečení. Vzhledem k situaci kolem pandemie covid-19 nás v týmu napadlo poskytnout rodinám jednorázovou pomoc, která by jim pomohla v této nelehké situaci zlepšit alespoň trochu životní standard,“ komentuje Tereza.
Velké množství darů se nám podařilo nastřádat díky štědrým darům ze sbírky oblečení v NZDM Kotelna ve Zruči nad Sázavou a Dětského bazárku v Kutné Hoře, finančnímu daru na pleny od firmy Ball Aerosol Packaging CZ s.r.o, a darům hygienických potřeb, plen a Sunarů od Potravinové banky Central v Modleticích. A tak se z naší kanceláře na 28 dní stalo skladiště oblečení. Klienti na akci „Dobroúnor“ zareagovali s nadšením.