Tým Kontaktního centra je navržen na ČASovanou botu za vybudování krizového denního centra a noclehárny pro lidi bez přístřeší v období mrazu na dvoře Kolárky. Podpořte svým hlasem tým a poznejte práci i dalších nízkoprahových zařízení.

Hlasovat můžete zde:

Hlasovat

foto ze squatu

V Kolíně dlouhodobě chybí denní centrum pro lidi bez přístřeší a městská noclehárna má nízkou kapacitu. Tým svépomocí zajistil stan, matrace, lůžkoviny, plynové dělo, mobilní WC, personál a další nezbytnosti pro krizový chod noclehárny. Dopad na čtyři desítky lidí, kteří ve stanu našli útočiště, byl nad očekávání. Kromě toho, že nezmrzli, si někteří našli práci, jiní se rozhodli pro léčbu, někdo ušetřil peníze na bydlení a budoucí maminka mohla donosit a později také přivést na svět zdravé dítě.

Tým Kontaktního centra zajišťuje služby pro uživatele a uživatelky návykových látek. Rok 2019 byl pro chod služby velmi náročný, protože stávající prostory byly v rekonstrukci, a tak se tým stěhoval několikrát během roku. I přes velmi komplikovaný rok a nestabilní zázemí pro službu se podařilo týmu K-centra udržet kvalitu služby a úspěšně projít postupně Metodickou návštěvou ČAS a Certifikací Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky se skvělým výsledkem a certifikátem odborné způsobilosti na další 4 roky.