Během srpna proběhl v rámci respitních programů další pobytový výjezd pro děti a dospívající z pěstounských rodin.  Cílem respitního programu umožnit pečujícím osobám nezbytný odpočinek a podporu.

Tance a sportu si děti a dospívající užívali v Motelu u Jezera ve Velkém Oseku a jeho okolí. Účastnici si vyzkoušeli netradiční aktivity jako je například žonglování s diabolo a flowerstick nebo vikingské šachy. V každé volné chvíli si zacvičili na venkovních posilovacích strojích. Závěr pobytu byl jako tradičně ve znamení vystoupení, protentokrát v tanečním duchu.  Pobyt nebyl ale jen o zábavě. Děti a dospívající byli podpořeni v rozvoji sociálních schopností, dovedností a osobních kompetencí (pobyt v restauraci, veřejná doprava, pobyt v novém prostředí atp.). Na cestě zpět si zažili jak jednoduché je nasednout do špatného vlaku a ztratit se. Všichni situaci výborně zvládli a s hodinovým zpožděním plni zážitků se vrátili zpět k rodinám. Programu se účastnilo sedm dětí a dospívajících ve spolupráci s OSPOD Čáslav a OSPOD Kutná Hora pod vedením dvou lektorek (Mgr. Ivety Štěpánové a Mgr. Jolany Němcové).

tanec_sport_05-800-800tanec_sport_04-800tanec_sport_03-800tanec_sport_02-800tanec_sport_01-800tanec_sport_01-800tanec_sport_01-800