Vážení občané Kolína,
jistě jste si všimli, ze rekonstrukce budovy v Kutnohorské ulici se blíží do finále. Při úpravách terénu pro bezbariérový přístup došlo bohužel ke zborcení části staré zdi Ztracené uličky, která vlivem počasí a eroze je celkově v dost neutěšeném a špatném technickém stavu.

budova Centra sociálních služeb Pod Brankou

Samotná zeď Ztracené uličky, jak se ukázalo, postrádá jakékoli základy, takže v momentě, kdy stavební firma začala připravovat terén pro vybudování nájezdové plošiny pro vozíčkáře, se nečekaně zřítila. Při pádu naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Materiál byl stavební firmou uskladněn a bude použit na rekonstrukci zdi. Vše bylo okamžitě ohlášeno majiteli pozemku, tedy městu Kolín a vše s odpovídajícími úřady i vedením města konzultujeme a řešíme. Nově budovaná zeď ze ztraceného bednění je součástí rekonstrukce a nenahrazuje zeď Ztracené uličky. Původní kamenná zeď bude v co nejbližším termínu nově postavena z původního materiálu. Nyní se pod dohledem odborníků stanovuje vhodná technologie.

O dalším průběhu stavebních prací a otevření centra Vás budeme informovat.

Omlouváme se všem za komplikace a těšíme se, až vás budeme moci pozvat na Den otevřených dveří do nového Centra sociálních služeb Pod Brankou.

Mgr. Michala Michlová
ředitelka Prostor+, o. p. s.